FUE Yöntemi İle Saç Ekimi

Saç birçok sebebe bağlı olarak dökülmeye yaşayabilir. Saç kaybı erkekler ve kadınlarda da görülebilmektedir. Saç dökülme problemi kişiyi hem fiziksel hem de psikolojik etkileri açısından ruhsal bir sorun haline gelebilir.

Erkek tipi saç kaybı, alnın iki yanında ve tepe bölgesinde olabileceği gibi tamamen bütün başı kellik derecesine kadar da kapsayabilmektedir. Kadınlardaki dökülme problemi ise daha çok, saçların seyrekleşmesiyle ile olur. Tedaviye geçilmeden önce, saç dökülmesinin nedeni ve dökülme tipinin araştırılması buna bağlı olarak incelenmesi gerekir. Birçok saç kaybı hormonel düzensizlikler ve besinsel sebepler saç kaybını etkileyebilmektedir. Kellik genetik bir neden olup, yeniden çıkmayacak şekilde saçları döker.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?
Son saç ekimi yöntemi olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar doğuran saç ekimi tekniğidir. FUE ile tüm saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek başın saçsız bölgesine transfer işleminin gerçekleştirilme işlemidir.

FUT Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Olur?
Saç ekiminde uygulanan diğer bir yöntem olan FUT tekniğinden farklı olarak greftler doğrudan derinin tek tek çıkarılmaktadır. FUE de verici alanda neşter kullanılmamakta olup, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede iz kalmaz. Hastaya hiçbir sorun oluşturmadan, günlük yaşamından alıkoymadan saçsızlık sorunu çeken kişileri yeniden saçlarına kavuşturur.

FUE de ve FUT da kökleri çıkarma yöntemleri farklıyken elde edilen köklerin açılan kanallara yerleştirilmesi tamamen aynıdır.

Saç Ekimi Sonrası evdeki bakım;
Saç ekimi işleminden 3 gün sonra ilk kez saçınızı yıkayabilirsiniz. Saç ekiminden sonra verilecek olan özel şampuanla yaklaşık 15 gün boyunca günde 2-3 defa saçınızı yıkayarak ekim alanına normal masaj hareketini yapmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç ekimi yapılan bölgeye size verilecek olan özel şampuan sürülerek ve 1 saat beklenecektir.1 saat içerisinde şampuan cilt tarafından emilir ve ciltte yumuşama sağlar. Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile yıkanabilir. Ekim bölgesi yumuşak hareketlerle şampuanlanır. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. 10 günün sonunda, yani kabuklanma yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla ve kendi saç yıkama yöntemlerinizle yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı doğal bir şekilde kuruttuktan sonra dikkatlice tarayabilirsiniz. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, 5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.